one

Економија

Сите брендови на оне.Вип од 11 мај стануваат Вип

А1он
По спојувањето во октомври 2015 година, кога беше формирана новата компанија оне.Вип и по припојувањето на Близу кон оне.Вип, компанијата најавува дека од 11 мај
Економија

(ВИДЕО) Јосифовски: Спојувањето на ВИП и ОНЕ е на штета на корисниците и ќе спречи ценовно намалување

А1он
Според експертот за телекомуникации, Стевица Јосифовски, одлуката на Комисијата за заштита на конкуренција да дозволи спојување на двата оператори ВИП и ОНЕ е спротивна на
Економија

Граѓаните не ја оправдуваат одлуката за спојување на ОНЕ и ВИП

А1он
Не стивнуваат негодувањата на граѓаните на социјалните медиуми по вчерашната одлука за спојување на ОНЕ и ВИП на комисијата за заштита на конкуренцијата (КЗК). „Одобрено
Економија

Утре одлука за спојувањето на ОНЕ и ВИП – се враќа ли дуополот во телекомуникациите?

А1он
По неколку месечно одлагање, како што дознава А1он, Комисијата за заштита на конкуренцијата (КЗК) утре ќе одржи седница на која треба да ја донесе конечната
Економија

Чистки во ВИП, можни поскапувања пред спојувањето со ОНЕ

А1он
Големи кадровски потреси во ВИП. Карлос Слим почнал да го расчистува теренот пред да завладее со македонскиот телеком пазар, дознава А1он. Телекомуникацискиот бос ги разрешил
Економија

Се притиска за спојување на ОНЕ и ВИП, дали се враќа дуополот на пазарот?

А1он
Се подготвува дуопол на пазарот на телекомуникациите. По изјавата на директорот на Агенцијата за електронски комуникации (АЕК), Роберт Орданоски дадена на денешната прес конференција во
Економија

АЕК: Спојувањето на ВИП и ОНЕ нема да ја зголеми цената во мобилната телефонија

А1он
Можното спојување на двата мобилни оператори ВИП и ОНЕ нема да доведе до зголемување на цената за минута разговор, уверуваат од Агенцијата за електронски комуникации.