one

Економија

Вип и ОНЕ очекуваат позитивно мислење од Антимонополската управа за планираното спојување

А1он
Комисијата за заштита на конкуренцијата се очекува да даде позитивно мислење за спојување на двата мобилни опратори Вип и ОНЕ. Вакво е очекувањето на менаџментот
Македонија

ОНЕ демантира дека програмата на Алсат М била исклучена од ЗУЛУ

А1он
„ОНЕ во чија сопственост е ЗУЛУ платформата, а која се емитува преку интернет порталот Он Нет, најостро ги демантира шпекулациите на одредени медиуми дека вчера,
Економија

Потпишан договорот за спојување на ОНЕ и ВИП

А1он
ОНЕ оператор од Скопје, членка на Телеком Словенија Групацијата и ВИП оператор – Скопје денеска потпишаа договор за спојување. Договорот како што соопштуваат од компаниите, го
Македонија

Донирана противпожарна опрема за ТТПЕ во Тетово од операторот ОНЕ

А1он
Телекомуникацискиот оператор ОНЕ денеска во Тетово на Територијалната противпожарна единица и донираше противпожарна опрема, опрема за спасување од елементарни непогоди, сообраќајки и слично од делокругот
Економија

Бизнис корисниците на „Оне“ добиваат најголема вредност за цената

А1он
Според последниот извештај за испитување на јавното мислење во однос на пазарот на електронски комуникации во РМ за деловни корисници, бизнис корисниците на „Оне“ добиваат
Македонија

Оне со нова промоција: „За твоите 100 добиваш 300 денари кредит“

А1он
Телекомуникацискиот оператор „Оне“ од денеска повторно им дава можност на сите свои припејд корисници да добијат три пати повеќе кредит. Со оваа промоција, секој при-пејд
Македонија

ТВ програмите само на дигитален сигнал

А1он
Македонските граѓани од денеска ќе следат телевизиска програма само преку дигитален сигнал, што треба да овозможи кристално чиста слика, беспрекорен звук и нови интерактивни услуги. Заради