ohridski ramkoven dogovor

Македонија

(ВИДЕО) Ништо и од најавениот први февруари на Груби: Рамковните административци ниту се распределени, ниту почнаа со работа

Кристијан Ландов
Очекувањето на вицепремиерот Артан Груби дека од први февруари сите рамковно вработени административци ќе почнат на работа, не се оствари. Постапката за распределба на над
Македонија

Вработените по Рамковен до крајот на јануари ќе мораат да почнат со работа

Искра Манојлоска
1.349 службеници вработени по Охридскиот рамковен договор до крајот на јануари ќе започнат со работа во новите институции во кои се распределени. Првиот вицепремиер Артан
Македонија

Ибрахим: Во изминативе 16 години, Охридскиот рамковен договор не беше во служба на Турците во Македонија

А1он
Во пресрет на 16 години од потпишувањето на Охридскиот Рамковен Договор, корисно е да се направи една кратка рецензија на изминатиов период од гледна точка
Македонија

Одбележана 16-годишнината од потпишувањето на Охридскиот договор

А1он
Под покровителство на вицепремиерот за спроведување на Рамковниот договор и политички систем Хазби Лика и претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери вечерва во
Македонија

Ахмети: Политички елити не и сакаат добро на земјата и служат на некои фактори

А1он
Со конференција на тема „Охридскиот договор – предизвик и гаранција за интеграција“, вчера се одбележаа 15 години од потпишувањето на Охридскиот рамковниот договор. Присуствуваа преставници
Македонија

Охридски договор – предизвик и гаранција за интеграција

А1он
Пред 15 години, потписите на тогашниот претседател на Република Македонија Борис Трајковски, поранешниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ и премиер Љубчо Георгиевски, претседателот на ПДП Имер Имери