ognomet

Свет

ВИДЕО: Огномети од целиот свет на пречекот на Новата година

А1он
Светот ја испраќа мачната 2020 година исполнета со глобални предизвици, очекувајќи подобри времиња во годината што доаѓа. Многу светски градови, како и секогаш досега, одбраа
Свет

ВИДЕО: Спектакуларен огномет во Русија за Денот на победата над фашизмот

А1он
Русија го одбележа Денот на победата против фашизмот со спектакуларен огномет. Пред крајот на огнометот небото беше украсено со боите на руското знаме. Луѓето беа
Видео Македонија

ВИДЕО: Огномет ги вознемири жителите на Карпош, пукањето пријавено во полиција

Кристијан Ландов
Силни татнежи вечерва ги вознемирија жителите на општина Карпош, за време на полицискиот час. Додека улиците се празни и надвор е тивко, жителите на Карпош
Македонија

Револт поради десетминутниот огномет во Скопје

А1он
Многу граѓани, посебно жителите на Карпош беа вознемирени и револтирани од вечерашниот силен огномет кој се слушаше во цело Скопје. Причината според граѓаните кои пишуваат