niki hejli

Свет

Ники Хејли најави дека ќе гласа за Трамп на претседателските избори во САД

А1он
Поранешната републиканска кандидатка за претседателска номинација во САД, Ники Хејли, најави дека на претседателските избори во ноември ќе гласа за Доналд Трамп, кој и беше
Свет

Ники Хејли се откажа од претседателската трка, Трамп сигурно ќе биде кандидат

А1он
Поранешната американска амбасадорка во ОН Ники Хејли денеска ќе се откаже од претседателската кампања, најавува Волстрит журнал, што значи дека поранешниот претседател Доналд Трамп и
Свет

Прв пораз на Трамп на прелиминарните избори

А1он
Поранешната американска амбасадорка во ОН Ники Хејли ја постигна првата победа над поранешниот американски претседател Доналд Трамп на прелиминарните избори за претседател на Републиканската партија
Свет

Хејли е неважна, се вртиме кон Бајден соопшти штабот на Трамп

А1он
Доналд Трамп во продолжението на кампањата за републиканска номинација ќе ја третира противничката Ники Хејли како „неважна“, па ќе ги прескокне нападите врз неа и
Свет

Ники Хејли ќе биде именувана за директор на „Боинг“

А1он
Американската компанија за производство на авиони „Боинг“ соопшти дека поранешната американска амбасадорка во Обединетите нации Ники Хејли ќе биде директорка во таа фирма. Хејли на
Свет

Американската амбасадорка во ОН поднесе оставка

Американската амбасадорка во ОН Ники Хејли поднесе оставка на функцијата. Американскиот претседател Доналд Трамп ја прифатил нејзината оставка, јавија американски медиуми. Портпаролката на Белата куќа