netfliks

Магазин

Нетфликс со 100 милиони долари ќе им помогне на работниците со цел да ги заштити од негативните економски последици

А1он
Американската филмска компанија, Нетфликс создаде олеснителен фонф од 100 милиони американски долари за да им помогне на членовите на креативната заедница кои останаа невработени и
Магазин

Нетфликс го намалува квалитетот на сликата во Европа поради зголемена гледаност

А1он
Интернет страната за филмови, „Нетфликс“ ќе го намали квалитетот на резолуцијата на видеата во Европа во наредните 30 дена, со цел да ги намали потешкотиите
Магазин

Нетфликс воведува нова опција која треба да им помогне на корисниците

А1он
Поради големиот обем на филмови и серии кој ги нуди Нетфликс, корисниците секојдневно се соочуваат со проблем во сортирањето на содржината. Корисниците се пожалија дека
Магазин

Нетфликс објави листа од 55 нови филмови и телевизиски емисии за месец март

А1он
Последната недела од месец февруари завршува, време е да се сврти вниманието на новитетите што ги нуфи Нетфликс. Од филмската компанија најавена е многу возбудлива
Магазин

Бразилски суд забрани филм за Исус како хомосексуалец

А1он
Бразилски суд му наложи на Нетфликс да прекине со прикажување на божиќниот филм во кој Исус Христос е прикажан како хомосексуалец. Судијата Бенедикто Абикаир на
Магазин

Стриминг-платформите го возвраќаат ударот против Нетфликс

А1он
Нетфликс изврши револуција на „пазарот на забавата“. Со своите 150 милиони претплатници, оваа стриминг-платформа им ја одзеде публиката на традиционалните ТВ и медиумски гиганти. Сега
Магазин

Нетфликс ќе снима ТВ серија заснована на арапска хорор-приказна

А1он
Нетфликс ќе снима ТВ серија заснована на бестселерот „Паранормално“ на покојниот египетски писател Ахмед Калед Тофик. Арапската хорор-драма е сместена во Египет во 1960-тите и
Магазин

Нетфликс ќе снима серија според „Сто години самотија“ на Маркез

А1он
Американската ТВ платформа и продукциска куќа Нетфликс соопшти дека ќе сними телевизиска серија според познатиот роман на Габриел Гарсија Маркез – „Сто години самотија“, откако