netfliks

Магазин

Објавен трејлерот за серијата „Гризелда“: Софија Вергара во улога на нарко кралицата

А1он
Нетфликс го објави трејлерот за „Гризелда“, мини серија во која Софија Вергара ја игра озлогласената колумбиска наркошефица Гризелда Бланко, која беше надалеку позната како „Кумата“.
Магазин

„Нетфликс“ планира да направи своја верзија на „Војна на ѕвездите“

А1он
„Нетфликс“ ги прекрши правилата на Холивуд создавајќи глобален стриминг-колос од 82 милијарди долари што остатокот од забавната индустрија побрза да го копира. Но, како што
Економија

Нетфликс ќе се насочи кон вложување во видеоигри

А1он
Стриминг-платформата Нетфликс планира да инвестира повеќе во видеоигри, бидејќи очекува извесен раст на бројот на претплатници на услугата за стриминг поради конкуренцијата и укинувањето на
Магазин

Се дополнува актерската екипа на најскапиот филм на Нетфликс

А1он
Ѕвездата на хит-серијата „Бриџертон“, Англичанецот Реге-Жан Пејџ ѝ се приклучи на екипата на филмот „Сивиот човек“, којшто се очекува да биде најскапиот филм, кога било
Економија

Нетфликс објави најниски приходи за последните четири години

А1он
Американската стрим-платформа Нетфликс објави дека во ова тримесечје има најниски приходи од уплата од претплатниците во последниве четири години. Нетфликс доби 2,2 милиона нови претплатници
Магазин

Нетфликс под силни критики поради филм што поттикнува педофилија

А1он
Популарната стрим-платформа Нетфликс е под силни критики по објавувањето на филмот „Mignonnes“ („Cuties“, „Слатки девојчиња“), што според многумина, промовира и поттикнува педофилија. Филмот е за
Магазин

Рекордeн раст нa приходите на Нетфликс

А1он
Американската платформа Нетфликс забележа рекордно зголемување на бројот на претплатници во првото тримесечје годинава, според податоците на, можеби, најпопуларниот стриминг-сервис во светот. Приходот на компанијата
Магазин

Нетфликс со 100 милиони долари ќе им помогне на работниците со цел да ги заштити од негативните економски последици

А1он
Американската филмска компанија, Нетфликс создаде олеснителен фонф од 100 милиони американски долари за да им помогне на членовите на креативната заедница кои останаа невработени и