Нетфликс ќе снима ТВ серија заснована на арапска хорор-приказна

Од:

Нетфликс ќе снима ТВ серија заснована на бестселерот „Паранормално“ на покојниот египетски писател Ахмед Калед Тофик.

Арапската хорор-драма е сместена во Египет во 1960-тите и ги следи натприродните авантури на д-р Рефаат Исмаил.

Книгата досега е продадена во тираж од 15 милиони копии.

Серијата ќе ја продуцираат Египќаните Мохамед Хефзи и Амр Салама, кој во своето си-ви има и номинација за „Оскар“.

Би можело да ве интересира

Објавен постерот за новиот Бонд 25

Ана Ололовска

Филмот „Медена земја“ победник на Тетовскиот интернационален филмси фестивал „ОДА“

Најавено „женско продолжение“ на филмовите „Џон Вик“

Ана Ололовска

Рекорд: „Џокер“ заработи над 93 милиони во викендот по премиерата

Ана Ололовска

„Најдоброто од Македонија“ во Будимпешта почнува со филмот „Панкот не е мртов“

Ана Ололовска

Средба Исмаили – Манчевски по повод светската премиера на „Врба“

Ана Ололовска