Уапсен маж осомничен за неовластена дистрибуција на филмот „Недела“

Од:

Припадници на МВР, Управа за технологија, Служба за борба против високотехнолошки криминал во соработка со Вишото јавно обвинителство во Белград, Специјалното јавно обвинителство за високотехнолошки криминал го уапси Љ.М. (1992) од Параќин, поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело „неовластено искористување на авторско дело или предмет на сродно право“, соопшти денеска МВР.

Осомничениот го објавил авторскиот филм „Недела“ на својот Фејсбук профил и на Јутјуб и на тој начин им овозможил на голем број корисници на споменатите интернет платформи да го преземат.

Би можело да ве интересира

Медиуми: Ќе биде сослушана и мајката на осомничениот за убиството на Данка Илиќ

Орце Костов

Како убијците на Данка го признале делото: Возачот зборувал на влашки, соучесникот веднаш кажал што се случило

(ВИДЕО) Вучиќ: Вчера над Ваљево леташе балон или шпионски дрон, следниот пат ќе го собориме

Србија подигна воени авиони: забележан неидентификуван летачки објект

Предраг Петровиќ

Пукање во Белград, повреденото момче не и кажува на полицијата кој го нападнал

Вработена во српското МВР издавала фалсификувани пасоши