Venom 3 доби официјално име и датум на излегување

Од:

Sony Pictures откри дека третиот дел од серијалот Venom со Том Харди во главната улога ќе го носи насловот „Venom: The Last Dance“.

Исто така, беше потврдено дека датумот на издавање е поместен за 25 октомври 2024 година, а претходно се очекуваваше на 8 ноември. Филмот првично требаше да излезе овој јуни, но продукцијата беше ставена во мирување поради штрајкот на SAG-AFTRA.

Костимот, кој беше забележан на сет фотографија споделена од Том Харди претходно овој месец, ги поттикна шпекулациите дека претстојното продолжение најверојатно ќе ја продолжи приказната за Spider-Man: No Way Home.

Сепак, спецификите на заплетот на Venom: The Last Dance сè уште се непознати.

Би можело да ве интересира

Македонски филмови во мајската програма на Кинотека со фокус на творештвото на Столе Попов

Предраг Петровиќ

Се снима краткиот игран филм „И покрај сè“

Филмот „Dune: The Second Part“ заработи над 200 милиони долари за само три дена

Уапсен маж осомничен за неовластена дистрибуција на филмот „Недела“

Бен Афлек го откри најлошиот филм во кариерата

Скорсезе снима нов филм за Исус кој нема да трае три часа: Се обидувам да ја доближам религијата до луѓето