Обвиненијата за канибализам и силување ја уништија кариерата на познатиот актер

Од:

Актерот Арми Хамер во своето последно интервју откри дека е благодарен за шокантните наводи за канибализам и злоупотреба кои му ја уништија кариерата, пишува Дејли Меил.

Имено, Хамер беше обвинет за силување и злоупотреба од неговата поранешна девојка Ефи Ангелова. Но, актерот беше ослободен поради недостиг на докази.

„Без разлика што рекоа луѓето, што и да се случи, сега сум на место во мојот живот каде што сум благодарен за секој дел од тоа. Навистина сум благодарен за тоа, бидејќи пред сите овие работи да ми се случат, Не се чувствував добро со себе, никогаш не бев среќен со себе и немав самодоверба“, изјави Хамер.

Откако неговата кариера пропадна поради наводите за канибализам и сексуална злоупотреба, тој мораше да научи како да се сака себеси.

“Тоа беше смрт на едно его, смрт на кариерата. Во мојот живот експлодира бомба која уби се. Имаше многу моменти кога мислев дека не можам повеќе да го поднесам ова”, рече актерот.

„Стоев на брегот и пливав многу далеку и само што лежев таму… Тоа беше обид за самоубиство. Но, мислев дека не можам да им го направам тоа на моите деца“, рече Хамер, кој има две деца со Елизабет Чемберс која се раздели од него во јули 2020 година.

Обвиненијата против актерот беа отфрлени, но Хамер призна дека емотивно ги малтретирал своите поранешни партнерки, за што го обвини свештеникот кој го малтретирал кога имал 13 години.

Да потсетиме, Хамер во јануари 2021 година беше обвинет за сексуална злоупотреба и канибализам, а подоцна и силување. Неколку жени ги споделија неговите пораки, кои се вртат околу садо-мазо секс и канибалистички фантазии. Многумина набрзо престанаа да работат со него.

Најсериозните обвинувања дојдоа од жената по име Ефи, која тврдеше дека актерот сексуално ја злоставувал за време на долгогодишна врска. Ефи тврдеше дека актерот сексуално, психички и емоционално ја злоставувал за време на нивната врска, која траела четири години. Во тоа време, вели таа, Арми бил во брак со Елизабет Чемберс.

Но, Ефи подоцна призна дека го бркала Хамер, се согласила да има секс со него и дека тој не е опасен и дека никого не силувал.

„Таа имаше сè испланирано. Во кој Старбакс ќе ја видам, како ќе ја следам до дома, како нејзината влезна врата да остане отворена и да влезам во нејзиниот дом и како сето тоа ќе заврши со договорен секс без согласност. јас „никогаш не би му го направил тоа на некој неочекувано“, рече актерот.

Би можело да ве интересира

Кинотеката ќе прикаже три филма со Марлон Брандо по повод еден век од неговото раѓање

Култниот филм со Ричард Гир ќе добие римејк, а познато е кој ќе го замени познатиот актер

Предраг Петровиќ

Двоен „Златен був“ за „Прозаични стихови“ на Али Асгари и Алиреза Катами на 14. Филозофски филмски фестивал

Кинотека во рамки на проектот Сезона на филмски класици ќе го реставрира Мис Стон

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Кевин Костнер заплака во Кан: „Жал ми е…“

Предраг Петровиќ

Македонски филмови во мајската програма на Кинотека со фокус на творештвото на Столе Попов

Предраг Петровиќ