Бен Афлек го откри најлошиот филм во кариерата

Од:

Бен Афлек стекна светска слава преку бројни актерски и режисерски остварувања, од кои многу добија пофалби од публиката и критиката.

Сепак, еден филм режиран од актерот за него рече дека бил страшен.

Станува збор за неговиот прв режисерски напор, краток сатиричен филм од 1993 година наречен „Ја убив мојата сопруга лезбејка, ја обесив на кука за месо и сега имам договор за три слики во Дизни“, пренесува Far Out Magazine.

Заплетот на филмот следи голем број актери, но сè се врти околу режисерот кој се чувствува изневерен од хомосексуалноста на неговата сопруга, која ја убива, а пред тоа и раскажува за една млада актерка која ќе биде главна ѕвезда во неговиот нов проект.

На прашањето за овој филм, Афлек рече дека го прогонува.

„Тоа е страшно. Знаев дека сакам да бидам режисер и снимив неколку кратки филмови, но ова е единствениот што ме прогонува“, изјави тој за Entertainment Weekly, а пренесува Far Out Magazine.

Во интервјуто тој додаде дека овој филм изгледа како да е направен од некој кој нема перспектива.

Би можело да ве интересира

Venom 3 доби официјално име и датум на излегување

Предраг Петровиќ

Се снима краткиот игран филм „И покрај сè“

Филмот „Dune: The Second Part“ заработи над 200 милиони долари за само три дена

Уапсен маж осомничен за неовластена дистрибуција на филмот „Недела“

Скорсезе снима нов филм за Исус кој нема да трае три часа: Се обидувам да ја доближам религијата до луѓето

Мел Гибсон работи на новото продолжение на филмскиот серијал кој го прослави

Предраг Петровиќ