filmovi

Магазин

Годзила против Кинг Конг“ со рекордна заработка при пандемија

А1он
Авантурата „Годзила против Кинг Конг“ постави рекорд во кинозаработките при услови на пандемијата, откако викендов „Ворнер Брос“ и „Ентертејнмент“ заработија 32 милиона, а 48,5 милиони
Свет

Продолжува снимањето филмови и серии во Калифорнија

А1он
Калифорнија следната недела ќе објави насоки за продолжување на продукцијата на холивудски филмови и телевизиски серии, кои беа запрени поради мерките околу коронавирусот, но гувернерот
Магазин

Познатите телевизиски серии во САД се вклучија во донација на оние кои им е најпотребно

А1он
Американските познати ТВ серии се вклучија во донација на медицински материјали за персоналот во итни случаи, кои има најголема потреба со цел да продолжи да
Магазин

Страните со пиратски филмови се повеќе популарни за време на домашниот карантин

А1он
Бидејќи е толку едноставна за употреба, страната за филмови „Popcorn Time“ стана веднаш популарна по објавувањето во 2014 кога истата година стана и мета на
Магазин

Редакцискиот колегиум на „Кахие ди синема“ си поднесе оставка

А1он
Сите петнаесет уредниците од ревијата „Кахие ди синема“ , не се согласуваат со новите сопственици на филмската ревија, кои сакаат да наметнат нова уредничка линија, по
Магазин

(ВИДЕО) Џенифер Хадсон на улиците во Њујорк во улога на Арета Френклин за новиот филм „Respect“

А1он
Голем предизвик е за актерката Џенифер Хадсон да ја долови улогата на музичката кралица, Арета Френклин, вели филмската критика. Едно е сигурно, Хадсон навистина наликува
Магазин

Нетфликс објави листа од 55 нови филмови и телевизиски емисии за месец март

А1он
Последната недела од месец февруари завршува, време е да се сврти вниманието на новитетите што ги нуфи Нетфликс. Од филмската компанија најавена е многу возбудлива