netfliks

Економија

Раст на приходите на „Нетфликс“ од 34 проценти

А1он
Приходите на американската компанија „Нетфликс“ во третиот квартал годинава достигнаа четири милијарди долари, што претставува раст од 34 проценти во однос на истиот период минатата
Магазин

Нетфликс ќе инвестира осум милијарди долари во оригинални содржини

А1он
Нетфликс соопшти дека ќе инвестира осум милијарди долари за производство на сопствени содржини и со тоа ќе ја надмине конкуренцијата. Минатата година Нетфликс инвестираше шест
Магазин

„Нетфликс“ на гледачите ќе им нуди сами да го изберат крајот на ТВ серија

А1он
Компанијата „Нетфликс“ објави дека ќе им препушти на гледачите сами да го одредат расплетот на приказната во една телевизиска серија – принцип сличен на оној