mvr

Македонија

ВИДЕО: За малверзации со земјиште спроти Воена болница – уапсен Слободан Богоевски

А1он
Во полициска акција, покрај поранешниот прв човек на УБК, Слободан Богоевски уапсени се и адвокатите Владо Пешликовски и Васко Томановиќ и една девојка, која е поранешен управител
Македонија

Полицијата приведува разузнавачи и адвокати

А1он
Полицијата спроведува акција во која се приведуваат видни поранешни разузнавачи, полицајци и адвокати. Засега има неколку уапсени, меѓу кои екс-началник на УБК, неколку адвокати и
Македонија

РСБСП: Со непрописното паркирање се загрозува безбедноста во сообраќајот

А1он
Паркирањето е проблем со кој се соочуваат поголемите градови, но катните гаражи и зонското паркирање во Скопје го пополнуваат недостигот од паркинг места. Сепак, недоволно се користат овие можности
Македонија

Кривична пријава против разбојник што украл 168.000 денари од скопски клуб за игри на среќа

А1он
СВР Скопје поднесе кривична пријава против С.А.(53) поради основано сомнение дека извршил кривично дело „разбојништво“. На 31 март годинава С.А. од клубот за игри на среќа
Македонија

До „Виаџо“ – Прилеп нема пријавено ниту едно побарување од патниците

А1он
До туристичката агенција „Виаџо” – Прилеп до денес нема поднесено ниту едно побарување од патниците кои сметааа дека се оштетени од работата на оваа агенција.
Македонија

(ФОТО) „Координатор-2013“: Полицијата воспоставува нарушен јавен ред и мир и извлекува ВИП лице од објект

А1он
Припадниците на различни организациони единици при МВР денеска во скопската касарна „Ѓорче Петров“ ја презентираа показната вежба „Координатор- 2013“ година со цел да се покаже