mtv

Македонија

Почина Слободан Трајковски, долгогодишен новинар и поранешен директор на МТВ

А1он
Почина Слободан Трајковски, долгогодишен новинар, дипломиран правник и поранешен директор на Македонската радио телевизија. Трајковски беше именуван за генерален директор на МРТВ во јуни 1996
Македонија

Граѓаните на пешачки маратон во МРТ, лифтовите на поправка

А1он
Речиси една недела не работи ниту еден од четирите лифтови во зградата на Македонската Радио Телевизија каде се сместени и други органи и министерства. Вработените,
Македонија

Мирис на мртви мачки и расипани тоалети, МРТВ како Чернобил

А1он
Мирис на мртви мачки и расипани тоалети. Вака, долгогодишна вработена ја опишува состојбата во Јавниот сервис МРТВ. Водата која пред некој ден се сливаше по
Македонија

Основачот на „Курир“, Ацо Мисаjловски и директорот на МТВ, Марјан Цветковски осомничени од СЈО

Кристијан Ландов
Со истрагата „Пропаганда“ на СЈО,  опфатени се девет лица и тоа: Никола Груевски, Кирил Божиновски, Ацо Мисајлоски, Емил Парнаџиски, Владислав Стајковиќ, Саше Стојановски, Елена Колишевска,
Македонија

Помина година, Манчевски реагира: МРТ е срам, дно и под целосна контрола на ВМРО-ДПМНЕ

А1он
Министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски по една година министерување, го кажа тоа за што многумина критикуваа по социјалните мрежи. Прв пат откако
Македонија

МТВ се понуди да го организира ТВ дуелот Заев-Мицкоски

А1он
Македонската телевизија денеска ги покани на ТВ-дуел претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Според уредникот на Информативната
Македонија

Цветковски: Немам никаква кривична вина, ниту кривична одговорност за посочените ситуации

А1он
Откако денеска беше поднесена кривична пријава против директорот на МРТ, Марјан Цветковски за злоупотреба на службената положба, тој преку писмено соопштение се огласи во јавноста,