ВИДЕО: Поплава во МТВ

Од:

Од синоќа трае хаосот во Јавниот сервис МРТВ. Од третиот спрат во кулата течеше вода. Ова, велат револтираните вработени се случува трет пат и не беше саниран дефектот. Проблемот настанал поради пукната цевка, а водата тече на сите страни и по скалите и се слеваше во холот.

Од сите лифтови, оспособен беше само еден. Бидејќи тука има кабли, постоеше опасност од пожар за што беше викнато и против пожарно возило. Вработените се вознемирани поради негрижата за објектот а воопшто и за функционирањето на МРТВ.

Во моментов, како што не информираат на проблемот во кулата се работи, а во малите згради е санирано водоснабдувањето.

Видео: досие.мк

Би можело да ве интересира

Почина Слободан Трајковски, долгогодишен новинар и поранешен директор на МТВ

Ландов

Граѓаните на пешачки маратон во МРТ, лифтовите на поправка

Ана Ололовска

Мирис на мртви мачки и расипани тоалети, МРТВ како Чернобил

Наум Локоски

Основачот на „Курир“, Ацо Мисаjловски и директорот на МТВ, Марјан Цветковски осомничени од СЈО

Кристијан Ландов

Помина година, Манчевски реагира: МРТ е срам, дно и под целосна контрола на ВМРО-ДПМНЕ

Ана Ололовска

Ем-ти-ви филмски и ТВ награди 2018

Ана Ололовска