mancevski

Македонија

(ВИДЕО) Манчевски до ВМРО-ДПМНЕ: Како владеевте? Унитарно или бинационално?

А1он
Дамјан Манчевски од СДСМ истакна дека никој не верува дека е загрозена Македонија, бидејќи ако било така на улицата ќе имало навистина 200.000 народ, а
Македонија

(ВИДЕО) Манчевски: Лошата обиколница на Груевски и Трајановски потопи луѓе, ни треба нова одговорна власт

А1он
Никола Груевски и Коце Трајановски ја пуштиле обиколницата за користење откако таа веќе еднаш го поплавила Стајковци. Имено, на 22 јуни 2009 година, Груевски ја
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ манипулира со судбината на граѓаните на кои им е најтешко

А1он
Продолжува очајното лицемерие на СДСМ. Влегуваат од срам во срам со своите некрофилски тактики, манипулирајќи со судбината на граѓаните на кои им е најтешко во
Македонија

(ВИДЕО) Манчевски: Бараме интервентната помош за поплавените граѓани да се зголеми на 90 илјади денари

А1он
Власта под контрола на Никола Груевски целосно потфрли во реакцијата за поплавите. За жал корупцијата и алчноста за пари однесоа човечки животи. Државните институции делуваа
Македонија

Манчевски: Наместо панорамско тркало да се вложи во гасификација на Скопје

А1он
На денешната седница за советнички прашања помеѓу другите прашања ќе поставиме и прашање за панорамското тркало коешто оргинално требаше да чини околу 18 милиони евра.
Македонија

(ВИДЕО) Манчевски: Груевски да каже која е неговата улога во злостроничкото здружување

А1он
Поминаа денови од објавувањето на обвиненијата на Специјалното јавно обвинителство за злосторничко здружување за приграбување на централната и локална власт. Поранешниот премиер и претседател на
Македонија

(ВИДЕО) Манчевски: Прашање е на денови кога ќе се сруши оваа власт

А1он
Овде сме бидејќи водиме војна со оваа власт за правда и слобода, за подобар живот, порача вечерва Дамјан Манчевски, потпретседателот на СДСМ, во антвладниот камп.