lukasenko

Спорт

Владимир Путин со својот белоруски колега Лукашенко заедно играа хокеј

А1он
Јавноста можеше повторно да го види Владимир Путин на хокeарско игралиште. Овој пат тој носеше капетeнски дрес, специјално изработен за него. Лидерот на Руската федерација
Свет

Помпео: САД може да ја снабдуваат Белорусија со нафта и гас

А1он
Соединетите Американски Држави се подготвени целосно да ја снабдуваат Белорусија со енергетски ресурси по конкурентни цени, изјави денеска во Минск државниот секретар на САД, Мајк
Свет

Претседателот на Белорусија: Tепање со каиш може да биде корисно за детето

Претседателот на Белорусија, Александар Лукашенко, изјави дека физичкото казнување би можело да биде корисно при воспитувањето деца, објави американската агенција „Асошиејтед прес“. Лукашенко нагласил дека
Свет

ЕУ го повика Лукашенко на самитот на „Источното партнерство“

А1он
Претседателството на ЕУ го повика белорускиот лидер Александар Лукашенко да присуствува на самитот на „Источното партнерство“, пишува ЕУ Обсервер. Некои европски политички експерти ваквиот чекор