loto

Магазин

Во Флорида извлечена добивка од 590 милиони долари на лотаријата Пауербол

А1он
Еден добитен талон бил продаден во САД за рекордниот џекпот на лотаријата Пауербол од над 590 милиони долари, пренесоа американските медиуми. Службеник на лотаријата потврди дека
Магазин

Извлечен „Пауербол“ џекпот од 338 милиони долари во Њу Џерси

А1он
Џекпот на американската лотарија „Пауербол“ во вредност од 338 милиони долари е извлечен во Њу Џерси, соопшти денеска официјален претставник на лотаријата. Добитник на џекпотот
Свет

Извлечени добитниците на најголемата лотарија во светот

А1он
Добитниците на најголемата лотарија на светот, Божиќна лотарија на Шпанија, денес го прославија освојувањето на наградата во вкупна вредност од 2,5 милијарди евра. Победничките билети