За три месеци, два пати ја освоила премијата на лото

Од:

Да освоиш премија на лото е вистинско чудо, а да ти се случи тоа два пати и тоа за кратко време, е речиси незамисливо.

Тоа сепак и појде од рака на 91-годишната баба од Индијанополис, која најпрво на лото во август освоила 300 илјади долари, а пред неколку дена на грепка, освоила 99.999 долари.

Лена Итон, која има шест деца, 16 внуци и 20 правнуци, рече дека парите ќе ги потроши за реновирање на куќата и на своите блиски.

 

Би можело да ве интересира

Камионџија добил три пати на лотарија за само 11 месеци

Постигната 7-ка во Кичево, вредна над 500.000 евра

Милиони Американци во надеж: Добивката на Мега милионс над милијарда долари

Предраг Петровиќ

Бонус игра за online учесниците на Лото 7 и Џокер овозможено од www.loto.mk

Ана Ололовска

Изречени 50 казни за прекршување на Ковид мерките во резиденцијата на Џонсон

А1он

Последното BMW X1 од бонус играта „Заврти еко скутер тркало“ ќе се вози низ Скопје

Ана Ололовска