bingo

Магазин

Супер среќник доби неверојатни 731 милион долари на лотарија во САД

А1он
Џекпот на лотаријата „Пауербол“ од 731,1 милион долари падна, по продадено ливче во Лонаконинг, Мериленд, САД. Продавницата во округот Алегени, ќе добие бонус од 100.000
Економија

Државната каса профитирала со повеќе од 280 милиони евра од приредувачите на игри на среќа

А1он
Дури 10 отсто од населението живее од оваа индустрија, која и во период на огромни загуби предизвикани од кризата на коронавирусот, продолжи да ги исполнува
Магазин

Австралиец добил џекпот со бројки што ги играл 50 години

А1он
Жител на градот Ред Хил, Квинсленд, Австралија, доби џекпот благодарение на комбинацијата што семејството ја игра повеќе од 50 години. Џекпотот изнесува над 700.000 австралиски
Магазин

Момче од Висконсин освои 768 милиони долари на лото

А1он
Мануел Франко (24), од американската сојузна држава Висконсин, освои 768 милиони долари на америанската лотарија „Пауербол”, што е третата најголема исплата во историјата на лотото
Магазин

Британец е добитник на Евро-џекпот од 115 милиони фунти

А1он
Британец на националната лотарија во Велика Британија освои речиси 115 милиони фунти. Извлекувањето на џекпотот од „Евромилиони“ организирано е вчера, првиот ден на 2019 година.
Магазин

Канаѓанец заработи над 42 милиони евра на божиќниот џекпот

А1он
Жител на Канада заработи 66 милиони канадски долари (42,6 милиони евра), откако го освои божиќниот џекпот на канадската национална лотарија „Лото Макс“, што претставува досега