Австралиец добил џекпот со бројки што ги играл 50 години

Од:

Жител на градот Ред Хил, Квинсленд, Австралија, доби џекпот благодарение на комбинацијата што семејството ја игра повеќе од 50 години.

Џекпотот изнесува над 700.000 австралиски долари. Среќникот го купил лозот за извлекувањето од понеделникот, 17 август. Ги внел вообичаените лото-бројки и за првпат во 50 години, ги погоди.

– Тоа се некои од датите на раѓање на луѓето од моето семејство и други броеви, вели среќниот добитник. Не кажа како би ги потрошил парите.

Претходно, жител на градот Рокхемптон, исто во сојузната држава Квинсленд, добил награда од над 300.000 австралиски долари, а притоа ги впишал броевите со кои 40 години учествувал на таа лотарија.

Би можело да ве интересира

Камионџија добил три пати на лотарија за само 11 месеци

Постигната 7-ка во Кичево, вредна над 500.000 евра

Милиони Американци во надеж: Добивката на Мега милионс над милијарда долари

Предраг Петровиќ

Бонус игра за online учесниците на Лото 7 и Џокер овозможено од www.loto.mk

Ана Ололовска

Последното BMW X1 од бонус играта „Заврти еко скутер тркало“ ќе се вози низ Скопје

Ана Ололовска

Славиме за 7-ка вредна 27,385,728 денари во градот Кочани

Ана Ололовска