Германец на лото освои 46 милиони евра

Од:

Триесетгодишен Германец од покраината Хесен, на лото освои 46 милиони евра, соопшти денес компанијата „Лото Хесен“ во Висбаден.

Тој ја погодил комбинацијата од седум броеви и станал победник на Евроџекпотот, кој се игра во 14 држави во Европа.

Првото извлекување на оваа игра е организирано во март 2012 година, а играчите тогаш требало да погодат пет броеви, од еден од 50 и два дополнителни броја од еден до 8.

Најголемата добивка до денес изнесува 43,5 милиони евра, на територијата на Германија и беше регистирана 2007 година.

Елена Георгиевска

Би можело да ве интересира

Камионџија добил три пати на лотарија за само 11 месеци

Постигната 7-ка во Кичево, вредна над 500.000 евра

Милиони Американци во надеж: Добивката на Мега милионс над милијарда долари

Предраг Петровиќ

Бонус игра за online учесниците на Лото 7 и Џокер овозможено од www.loto.mk

Ана Ололовска

Последното BMW X1 од бонус играта „Заврти еко скутер тркало“ ќе се вози низ Скопје

Ана Ололовска

Славиме за 7-ка вредна 27,385,728 денари во градот Кочани

Ана Ололовска