Французин доби 26 милиони евра

Од:

Еден Французин добил 26 милиони евра на европската лотарија „Евро Милион“, а според соопштението на лотаријата на Франција, ова е шеста премија која доаѓа во државата.

Среќниот добитник освоил 26.258.943 евра, пренесе францускиот портал „Атлантико“.

Од основањето на европската лотарија во 2004 година, вкупно 74 Французи ја добија премијата.

Елена Георгиевска

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Торнадо во Франција уништи неколку куќи

Крвава освета на студент во Париз: Чекаше една година, па потоа го уби професорот

ВИДЕО: Снимен моментот на големиот одрон во Франција, огромен облак го прекри мостот

Катерина Ѓуровски

Франција издвојува 200 милиони евра за уништување на вино

(ВИДЕО) Голем пожар на југот на Франција, луѓето панично бегаат, евакуација на кампови

Најмалку 11 лица загинаа во пожар во одморалиште во Франција