la verita

Видео Македонија Проверка со факти

(ВИДЕО) Лажна вест на „Ла Верита“: Заев барал од Русковска да ги одблокира 750.000 евра од Силјан Мицевски

А1он
Лажна вест беше објавена во италијанскиот весник „Ла Верита“, која беше пренесена без проверка од страна на македонските медиуми. Весникот објави дека премиерот Зоран Заев
Македонија

ВИДЕО: Италијанскиот новинар Гајсер се прашува зошто нема реакција од Могерини за случајот „Рекет“

А1он
Ларис Гајсер, италијанскиот новинар со словенечко потекло кој за пошироката македонска јавност стана познат со објавувањето на снимените разговори за случајот „Рекет“, денеска на интернет
Македонија

(ВИДЕО) Трета снимка: Јанева му вели на Камчев дека Стефанова без неа не може ништо да направи

Мери Јордановска
Италијанскиот весник Ла Верита утрово објави ново, трето продолжение за случајот „Рекет“. Под наслов „Боки 13 се гордее со своето пријателство со македонскиот премиер Зоран