(ВИДЕО) Трета снимка: Јанева му вели на Камчев дека Стефанова без неа не може ништо да направи

Од:

Италијанскиот весник Ла Верита утрово објави ново, трето продолжение за случајот „Рекет“.

Под наслов „Боки 13 се гордее со своето пријателство со македонскиот премиер Зоран Заев“ весникот објавува нови четири аудио снимки меѓу Бојан Јовановски- Боки 13 и бизнисменот Орце Камчев.

Во два од нив се слуша глас кој според весникот е на шефицата на специјалното јавно обвинителство Катица Јанева и која вели дека “обвинителката Лиле Стефанова која го води предметот Империја не може да направи ништо без неа”.

“Јас сум премногу ангажирана затоа не ја држам редовно под контрола. Инаку она без мене не може ништо”, вели Јанева во телефонскиот разговор.

Во еден од објавените разговори, Боки 13 го информира Камчев дека ќе има средба со Заев.

“Утре се глеам со него”, вели Боки 13 на снимката.

“Со Дејан? Со Жаре?”, погодува Камчев на што Боки 13 одговара:

“Со Зоки. Со Заев”

Би можело да ве интересира

Тодоровиќ не се појави да сведочи, судењето за „Рекет“ одложено за утре

А1он

Тодоровиќ ќе сведочи во „Рекет”

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Русковска: Двете аудио снимки на Антонио Милошоски се дадени на вештачење

Мери Јордановска

Судијката од „Рекет“: Досега сум немала никакви притисоци за предметот

Мери Јордановска

Јовановски: Ако кажам дека Ременски е крива за Меѓународниот сојуз, ќе ме пуштите ли?

Мери Јордановска

Адвокатот Димишков на „Рекет“: Камчеви ме бараа за адвокат само поради мојата сестра судијка

Мери Јордановска