istanbul

Свет

Расте бројот на загинати во уривањето на зградата во Истанбул

А1он
Бројот на загинати во уривањето на зградата во Истанбул се зголеми на 18 жртви, потврди турскиот министер за внатрешни работи, Сулејман Сојлу, јави агенцијата Анадолија.
Регион

ВИДЕО: Расте бројот на загинати во уривањето на зградата во Истанбул

А1он
Бројот на загинати во уривањето на зградата во Истанбул се зголеми на 11 жртви, соопшти турскиот министер за внатрешни работи Сулејман Сојлу, јави агенцијата Анадолија.
Македонија

Иванов: Протестите се израз на криза на лидерството насекаде во светот

А1он
Протестите се израз на криза на лидерството насекаде во светот. Ова го потврдуваат и статистиките, истакна претседателот Ѓорге Иванов во обраќање на претседателската сесија на
Регион

Тачи: Белград може да „грака“ колку сака, Косово во Истанбул беше испочитувано

А1он
Косовскиот претседател Хашим Тачи ги демантира наводите на неговиот српски колега Александар Вучиќ дека на вчерашното отворање на новиот аеродром во Истанбул, домаќините го отстраниле
Свет

Експлозија на гасовод во предградие на Истанбул

Во реонот на истанбулското предградие Силиври денеска експлодира гасовод за време на изградбата на пат, објави турската телевизија Си-Ен-Ен Турк. Експлозијата предизвика голем пожар. На
Македонија

Царовска избрана за ко-претседавач на 10. Европски регионален состанок во организација на Меѓународната организација на трудот

А1он
Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска е избрана за ко-претседавач на 10-тиот Европски регионален состанок во организација на Меѓународната организација на трудот, во