interesno

Магазин

ВИДЕО: „Бола-рап“ уреди за фаќање осомничени лица

А1он
Двесте припадници на полицијата во Лос Анџелес ќе се обучуваат да ги користат новите уреди за неутрализирање на осомничено лице со врзување. Направата Бола-рап, којашто
Магазин

ВИДЕО: Гратче во североисточна Русија запоседнато од бели мечки

А1он
Градот Риркаипи во североисточниот дел на Русија деновиве е преполн со гладни поларни мечки поради невообичаеното топло време, објавија повеќе светски медиуми. Во околината се
Магазин

Навивач не смее да оди на натпревар додека не плати алиментација

А1он
Судија од пoкраината Салта во северозападна Аргентина му забрани на еден навивач на Бока Јуниорс да оди на натпревари на неговиот омилен клуб сè додека
Магазин

Се затвора манастир од 1611: Главната калуѓерка се заљубила

А1он
Манастирот на древните капучински татковци во италијанската општина Сансеполкро го најави своето затворање, откако главната калуѓерка одлучи да го напушти манастирскиот живот. Поточно, таа се
Магазин

Русија: На фарма ги лечат кравите од анксиозност со очила за виртуелна реалност

А1он
Руска фарма стана хит на Интернет откако беше објавено дека своите крави ги лекува од анксиозност со помош на очила за виртуелна реалност (ВР). Нивните
Магазин

Британската полиција го бара мистериозниот добротвор кој на улица остава коверти со пари

А1он
Британската полиција го бара мистериозниот добротвор кој остава коверти полни со пари во една градска улица во округот Блек Колиер на северот на земјата. Локалните
Магазин

Активисти за правата на животните поднесоа тужба во име на свињите во Германија

А1он
Германски активисти за правата на животните поврзани со ПЕТА, меѓународна организација за заштита на животните, поднеле тужба во име на свињи пртеотив нивната кастрација без