ВИДЕО: Крадец во супермаркет ограбен од купувач

Од:

Снимките на видео надзор од грабеж во супермаркет во Јужна Африка прикажуваат крадец кој краде пари од касата, а во едната рака држи пиштол.

Но, додека ја наполни својата торба со украдени пари, некои банкноти паѓаат на подот, па еден купувач доползи до парите и ги зема пред да отползи до другата страна од касата.

Видеото трае 30 секунди е споделено илјадници пати на социјалните медиуми.

Еден корисник на „Фејсбук“ коментираше: „Господе… тоа е колку е лошо. Грабеж во грабеж.

Друг напиша: „Тој човек е храбар ползи како крокодил крај речните брегови“.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Сред натпревар фудбалерите легнаа на теренот и од страв не сакаа да станат

Татјана Ташкова

Осумгодишник заработи 26 милиони долари во 2019 година

Татјана Ташкова

ВИДЕО: Мис Нигерија со својата реакција ги инспирира жените ширум светот

Татјана Ташкова

Како едно бебе заврши на суд заради долг од 13.000 евра?

Татјана Ташкова

ВИДЕО: Пијан ракун ги забавуваше посетителите на Божиќен панаѓур во Германија

Татјана Ташкова

Изнајмете „сестра“ за 135 долари: Клиентите ги бираат изгледот и локацијата

Татјана Ташкова