Осумгодишник заработи 26 милиони долари во 2019 година

Од:

Магазинот Форбс направи список на десетте најплатени јутјубери во 2019 година, а осумгодишниот Рајан Каји се најде на прво место.

Каји го стартуваше каналот кога имаше само три години, кога снимал додека одвиткувал подароци.

Сето тоа прерасна во мини-научни експерименти кои исто така ги снимаше и ги објавуваше, по што потпиша договор со Никлдеон и Хулу. Оваа година Каји заработи 26 милиони долари, што го лансираше на врвот на листата на Форбс.

На второто место се најде каналот Дјуд Прфект кој заработи 20 милиони долари. Видеата за овој канал ги снимаат пријателите Коби Котон, Кори Котон, Герет Хилберт, Коди Џоунс и Тајлер Тоуни кои играат различни спортови и рушат Гинисови рекорди.

Петгодишната Анастасија Раџинскаја се најде на третото место со заработени 18 милиони долари.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Сред натпревар фудбалерите легнаа на теренот и од страв не сакаа да станат

Татјана Ташкова

ВИДЕО: Мис Нигерија со својата реакција ги инспирира жените ширум светот

Татјана Ташкова

Како едно бебе заврши на суд заради долг од 13.000 евра?

Татјана Ташкова

ВИДЕО: Пијан ракун ги забавуваше посетителите на Божиќен панаѓур во Германија

Татјана Ташкова

Изнајмете „сестра“ за 135 долари: Клиентите ги бираат изгледот и локацијата

Татјана Ташкова

ВИДЕО: Едноставна илузија – рецепт за Твитер-хит

Ана Ололовска