Како едно бебе заврши на суд заради долг од 13.000 евра?

Од:

Во германскиот град Цвикау се одвива неверојатно судење.

Едно осуммесечно бебе е на судење за наследен долг од 13.000 евра.

Девојчето Мила наследи долг од нејзиниот дедо, а исто така може да биде осудена да плати и договор за мобилен телефон и претплата на спортскиот канал „Скај“.

Целиот случај започна кога дедото на Мила, Рони почина во 2018 година, а мајката на девојчето Софи Рејнолд (19) беше шест месеци бремена. Таа и нејзиното момче одбија да го платат долгот поради ниски приходи, а по раѓањето, малата Мила беше повикана на судење.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Сред натпревар фудбалерите легнаа на теренот и од страв не сакаа да станат

Татјана Ташкова

Осумгодишник заработи 26 милиони долари во 2019 година

Татјана Ташкова

ВИДЕО: Мис Нигерија со својата реакција ги инспирира жените ширум светот

Татјана Ташкова

ВИДЕО: Пијан ракун ги забавуваше посетителите на Божиќен панаѓур во Германија

Татјана Ташкова

Изнајмете „сестра“ за 135 долари: Клиентите ги бираат изгледот и локацијата

Татјана Ташкова

ВИДЕО: Едноставна илузија – рецепт за Твитер-хит

Ана Ололовска