ВИДЕО: Сред натпревар фудбалерите легнаа на теренот и од страв не сакаа да станат

Од:

Натпревар во Дар ес Салаам, главниот град на Танзанија, беше прекинат од необични натрапници, а снимките почнаа да се шират на социјалните мрежи.

Видеото ги прикажува играчите, навидум без очигледна причина, само одеднаш легнуваат на теренот и одбиваат да се движат.

Поточно, на терен влета голем рој пчели, а играчите на двата тима сложно се фрлија на земја за да се заштитат од напаѓачите. Исто така, некои навивачи ги напуштија трибините.

Нападот се случи во 52. минута од натпреварот и траеше околу 10 минути. Според, „Дејли Њуз“, најлошо помина голманот Али Сонсо, кого пчелите го избоделе толку многу што морал да побара медицинска помош.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Жена со години јаде камења, досега изела над 1.360 килограми

Ана Ололовска

Бизарна смрт во Барселона – човек загинал барајќи си го телефонот во скулптура на диносаурус

Жарко Настоски

Индиска двојка за три години се селела 18 пати поради фобија од лебарки

Ана Ололовска

На денот на свадбата свекрвата дознала дека снаата и е родена ќерка

Ана Ололовска

Приказна што го шокираше светот: Го воспитувала 13 години, а потоа го завела, сега имаат бебе

Ана Ололовска

ВИДЕО: Само во Јапонија – фирма „купува“ човечки лица за 300 евра и прави морничаво реалистични маски

Жарко Настоски