bizarno

Магазин

ВИДЕО: Жена со години јаде камења, досега изела над 1.360 килограми

А1он
Медицинската работничка, 45-годишната Тереза ​​Виденер од Бедфорд, Вирџинија, со години страдала од болеста Пика, која се манифестира така што човек јаде чудни предмети, вклучувајќи сунѓери,
Свет

Бизарна смрт во Барселона – човек загинал барајќи си го телефонот во скулптура на диносаурус

А1он
39-годишен турист загинал под бизарни околности во Шпанија, а полицијата ги истражува деталите откако неговото тело било пронајдено заглавено во внатрешноста од картонска скулптура на
Магазин

На денот на свадбата свекрвата дознала дека снаата и е родена ќерка

А1он
Една Кинеска, на денот на венчавката на својот син, открила дека тој, всушност, се жени за својата сестра. Како што пишува „Ориентал дејли“, несудената свекрва
Магазин

Приказна што го шокираше светот: Го воспитувала 13 години, а потоа го завела, сега имаат бебе

А1он
Таа има 35 години, нејзиниот посинок Владимир е 14 години помлад, а тие се во врска од минатата година. Неговиот татко, Алексеј Шавирин, во меѓувреме,
Магазин

ВИДЕО: Само во Јапонија – фирма „купува“ човечки лица за 300 евра и прави морничаво реалистични маски

А1он
Една компанија од Токио изработува неверојатно реалистични маски за лице, врз основа на вистински лица на луѓе, кои се спремни да дозволат да се искористи
Магазин

Индиец се разбудил на сопствениот погреб, но починал утредента

А1он
Еден Индиец се освестил за време на подготовките за сопствениот погреб, пишува локалниот весник „Самајам“. Инцидентот се случил во областа Читур. Мажот бил пронајден во
Магазин

Близначки кои сакаат да забременат истовремено, и тоа од исто момче

А1он
Сестрите Ана и Луси Десинк некогаш беа прогласени за „најидентични близначки“ на светот. Тие, како познати ТВ лица, во новото интервју за една австралиска телевизија,