Бизарна смрт во Барселона – човек загинал барајќи си го телефонот во скулптура на диносаурус

Од:

39-годишен турист загинал под бизарни околности во Шпанија, а полицијата ги истражува деталите откако неговото тело било пронајдено заглавено во внатрешноста од картонска скулптура на диносаурус.

Како што пренесува ББЦ, двајца граѓани, татко и син, пријавиле дека нешто чудно се случува откако од скулптурата почнала да се шири силна миризба. Потоа, таткото успеал да го види телото на починатиот низ пукнатина во ногата на хартиената скулптура на стегосаурус.

Полицијата соопшти дека семејството на починатиот во изминатите денови го пријавило како исчезнат, а додаде и дека нема траги на насилство или евентуален напад.

Според изјава на портпаролката на регионалната полиција во Каталонија која ја пренесуваат локалните медиуми, починатиот човек веројатно се обидувал да го извади телефонот кој му паднал во скулптурата. Тој паднал во внатрешноста на статуата и останал да виси наопаку, без можност да повика помош.

Полицијата засега официјално не ги потврдува овие наводи и за причината на смртта упати на наодот на обдукцијата, кој треба да биде подготвен во следните денови.

Би можело да ве интересира

САД со препораки до граѓаните: Не патувајте во Шпанија и во Португалија поради Ковид-19

Ана Ололовска

ВИДЕО: Пијана девојка танцуваше на приватна журка и падна од вториот кат

Жарко Настоски

Шумски пожар беснее западно од Барселона, уништени 1.100 хектари

Ана Ололовска

Санчез: Шпанија може да стане „европски Холивуд“

Ана Ололовска

ВИДЕО: Фудбалерите на Бока предизвикаа масовна тепачка во Бразил, ноќта ја минаа во автобус пред полициска станица

Жарко Настоски

ВИДЕО: Паника на плажа во Тунис, морската струја одвлече бебе далеку од брегот

Жарко Настоски