ВИДЕО: Mоментот кога пожарникарите спасуваат двајца луѓе од запалената зграда во Валенсија

Од:

Во Валенсија вчера се запали голема станбена зграда од 14 ката, а пожарот се прошири и на соседниот објект. Најмалку четири лица загинаа, а 14 се повредени. 19 луже се водата како исчезнати.

На местото на настанот биле повикани повеќе од 20 противпожарни единици кои се обиделе да го изгаснат пожарот. На едно од видеата од пожарот се гледа како пожарникарите спасиле две лица од сигурна смрт.

Би можело да ве интересира

Се повеќе антитуристички протести во Шпанија

Шпанија до јули ќе ја признае Палестина

Шпанската полиција упадна во Шпанскиот фудбалски сојуз, уапси најмалку шест лица

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Петгодишно момче, неговиот татко и баба загинаа во пожар во Шпанија

ВИДЕО: Четоврица мртви и 19 исчезнати во страотниот пожар во Валенсија

Катерина Ѓуровски

(ВИДЕО) Најмалку 13 повредени во пожар во станбена зграда во Валенсија

Горан Наумовски