Индиец се разбудил на сопствениот погреб, но починал утредента

Од:

Еден Индиец се освестил за време на подготовките за сопствениот погреб, пишува локалниот весник „Самајам“.

Инцидентот се случил во областа Читур. Мажот бил пронајден во несвест под дрво во едно од локалните села и останал во таа состојба два дена.

Жителите ги известиле надлежните органи, а медицинска екипа дошла и го прегледала човекот, по што лекарите го прогласиле за мртов.

Човекот требало да биде погребан надвор од селото, но за време на подготовките за церемонијата, на општо изненадување на луѓето околу него, се освестил и седнал. Тој бил пренесен во блиската болница, но сепак починал следниот ден.

Локалната полиција го истражува случајот.

Би можело да ве интересира

Бизарна смрт во Барселона – човек загинал барајќи си го телефонот во скулптура на диносаурус

Жарко Настоски

Индиска двојка за три години се селела 18 пати поради фобија од лебарки

Ана Ололовска

На денот на свадбата свекрвата дознала дека снаата и е родена ќерка

Ана Ололовска

Приказна што го шокираше светот: Го воспитувала 13 години, а потоа го завела, сега имаат бебе

Ана Ололовска

ВИДЕО: Само во Јапонија – фирма „купува“ човечки лица за 300 евра и прави морничаво реалистични маски

Жарко Настоски

ВИДЕО: Спа центар нуди масажа со змии

Катерина Павлова-Николовска