interesno

Магазин

ВИДЕО: Сред натпревар фудбалерите легнаа на теренот и од страв не сакаа да станат

А1он
Натпревар во Дар ес Салаам, главниот град на Танзанија, беше прекинат од необични натрапници, а снимките почнаа да се шират на социјалните мрежи. Видеото ги
Магазин

Осумгодишник заработи 26 милиони долари во 2019 година

А1он
Магазинот Форбс направи список на десетте најплатени јутјубери во 2019 година, а осумгодишниот Рајан Каји се најде на прво место. Каји го стартуваше каналот кога
Магазин

ВИДЕО: Мис Нигерија со својата реакција ги инспирира жените ширум светот

А1он
Мис Нигерија, Њекачи Даглас постави нов стандард кога станува збор тоа како треба да се реагира на успехот на пријателите. Нигериската убавица не се повлече
Магазин

ВИДЕО: Пијан ракун ги забавуваше посетителите на Божиќен панаѓур во Германија

А1он
Граѓаните на Ерфурт во Германија присуствуваа на несекојдневен настан во кој пијан ракун залута низ улиците обидувајќи се да најде место за да се скрие
Магазин

Изнајмете „сестра“ за 135 долари: Клиентите ги бираат изгледот и локацијата

А1он
Јапонската компанија „Фемили Романс“ нуди услуга за изнајмување пријатели, а наскоро ќе може да изнајмите и помлада сестра. Компанијата не изнајмува деца, но за помлада
Магазин

Њујорк воведува електрични велосипеди за достава

А1он
Властите во Њујорк неделава објавија план за воведување електрични товарни велосипеди коишто треба да ги заменат возилата за достава кои ја загадуваат околината. Доставните претпријатија