ВИДЕО: Мис Нигерија со својата реакција ги инспирира жените ширум светот

Од:

Мис Нигерија, Њекачи Даглас постави нов стандард кога станува збор тоа како треба да се реагира на успехот на пријателите.

Нигериската убавица не се повлече кога слушна дека победник на „Мис на светот 2019“ е нејзината колешка Тони-Ен Синг која ја претставуваше Јамајка. Даглас започна да вреска од среќа и да скока, покажувајќи вистинска радост за успехот на нејзината пријателка.

„Кога вашата пријателка започнува нова работа, терапија, нешто што ќе и го подобри животот, бидете нејзината Мис Нигерија“, напиша еден корисник на „Твитер“ кој беше воодушевен од нејзината реакција.

Откако ја презеде круната на 69-от избор на мис на светот, Синг рече дека е почестена и благодарна за можноста што ја добила.

Синг дипломирала на Универзитетот во Флорида, а според веб-страницата на Мис на светот, таа планира наскоро да се запише на медицински факултет.

Би можело да ве интересира

Разврат во британските ноќни клубови пред да стапат во сила новите мерки против коронавирусот

А1он

ВИДЕО: Неказнета остана журката во прилепски клуб, каде без маски и дистанца се пееше и пиеше

Кристијан Ландов

Нетфликс објави листа од 55 нови филмови и телевизиски емисии за месец март

А1он

ВИДЕО: Момче во Загреб се залета и со сета сила турна маскота на мечка, па заработи кривична пријава

ВИДЕО: Даде отказ во живо откако по грешка беше прогласена за добитник на џекпот

Татјана Ташкова

ВИДЕО: Сред натпревар фудбалерите легнаа на теренот и од страв не сакаа да станат

Татјана Ташкова