interesno

Магазин

Дилери закопаа кокаин вреден 20 илјади евра во шума, диви свињи им го изедоа

А1он
Дивите свињи до сега им задаваа вистински непријатности на земјоделците, фармерите, лозарите па и на возачите, а на тој список се најдоа и дилери на
Магазин

Најскапиот рачен часовник продаден за 31 милион долари

А1он
Познатиот часовник производител на часовници „Patek Philippe“ беше продаден на аукција за рекордни 31 милион долари. Тоа е најскапиот рачен часовник продаден на аукција досега.
Магазин

Затвор во Германија претворен во хотел

А1он
Историскиот затвор во градот Фјурстенау во северозападна Германија по повторното отворање работи веќе извесно време, но сега како хотел. Бројни туристи, меѓу кои и штотуку
Магазин

Калуѓерки забременија на мисионерско патување во Африка

А1он
Католичката црква го истражува случајот на две монахињи кои забремениле за време на мисионерско патување во Африка. Африканските жени кои припаѓаат на два различни реда
Магазин

Молдавија ги казнува пијаните возачи со работа во мртовечница

А1он
Според последните податоци на Светската здравствена организација, во Молдавија луѓето над 15-годишна возраст пијат во просек 15,2 литра чист алкохол по глава на жител секоја
Магазин

Новооткриен инсект доби име по Грета Тунберг

А1он
Британскиот научник Мајкл Дарби именуваше новооткриен вид инсект по младата шведска активистка за клима Грета Тунберг, пренесува Би-Би-Си. Neloptodes greta е инсект помал од милиметар,
Магазин

Макрон им подари часовници од рециклирана пластика на лидерите од Г7

А1он
Лидерите од на Г7 добија необичен подарок од францускиот претседател Емануел Макрон по Самит на Бијариц – рачни часовници изработени од пластика, собрана од океан