interesno

Магазин

Макрон им подари часовници од рециклирана пластика на лидерите од Г7

А1он
Лидерите од на Г7 добија необичен подарок од францускиот претседател Емануел Макрон по Самит на Бијариц – рачни часовници изработени од пластика, собрана од океан
Магазин

Лидерот на израелските лабуристи по 47 години ги избричи мустаќите за да му читаат од усни

А1он
Лидерот на израелската Лабуристичка партија Амир Перец се појави на телевизија без мустаќи, првпат после 47 години, со објаснување дека благодарејќи на тоа Израелците ќе