(ВИДЕО) Кадифен еднорог: Кутре со опавче на челото

Од:

Откако беше спасено од улица, ова кутре стана вистинска ѕвезда на социјалните мрежи поради опашката што му расте од челото, па токму затоа го нарекоа кадифен еднорог, пренесува Index.hr.

Вработените во центар за поддршка на напуштени кучиња „Мек питбул“ му го дадоа името Нарвал по кит кој има рог.

Многумина се прашуваа дали кучето врти со опашката кога е среќно, како што прават кучињата со вообичаена опашка.

Одговорот е не.

„Опашката на челото не е поврзана со ништо и нема никаква примена.

Иако многумина сакаат да го згрижат кутрето тоа сè уште не е подготвено за тоа, затоа што ветеринарите сакаат некое време да го следат неговото здравје.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Сред натпревар фудбалерите легнаа на теренот и од страв не сакаа да станат

Татјана Ташкова

Осумгодишник заработи 26 милиони долари во 2019 година

Татјана Ташкова

ВИДЕО: Мис Нигерија со својата реакција ги инспирира жените ширум светот

Татјана Ташкова

Како едно бебе заврши на суд заради долг од 13.000 евра?

Татјана Ташкова

ВИДЕО: Пијан ракун ги забавуваше посетителите на Божиќен панаѓур во Германија

Татјана Ташкова

Изнајмете „сестра“ за 135 долари: Клиентите ги бираат изгледот и локацијата

Татјана Ташкова