gradezen rabotnik

Македонија

Градежен работник од Турција се повредил на градилиште во Скопје

А1он
Х.У. (50) од Република Турција се здобил со тешки телесни повреди при извршување градежни работи на објект во изградба на територија на општина Центар. Случајот,
Македонија

Кривични пријави за смртта на багеристот на објект во Дебар Маало

А1он
Министерството за труд и социјална политика заедно со Државниот инспекторат за труд заради објективно информирање на јавноста го издава следното соопштение во врска со случената
Економија

Серафимовски: Се надевам дека ќе се даде препорака градежништвото да работи и во недела

А1он
Се надевам дека ќе се примени исклучокот во Законот за недела неработен ден со кој министерот може да даде препорака дека градежништвото може да работи
Македонија

Градежник е во животна опасност откако врз него паднаа арматури

Кристијан Ландов
Градежен работник е во животна опасност откако на градилиште позади трговскиот „Рамстор“ во Скопје, врз него паднале арматури кои се кревале со кран, дознава „А1он“.
Македонија

Тешко повреден 64-годишен градежен работник, паднал од објект во Центар

А1он
64-годишен скопјанец, кој работел како градежник, паднал од објект во Центар што го градел и се здобил со тешки повреди, соопшти полицијата. „На 02.06.2021 во
Македонија

Загина градежен работник во гостиварско

А1он
56-годишен градежен работник од селото Градец го загубил животот работејќи на реконструкција на куќа во селото Добри Дол гостиварско. Случајот во полиција го пријавиле од
Македонија

Уште еден работник тешко повреден на скопско градилиште

А1он
25-годишен градежен работник од Скопје бил тешко повреден на објект во изградба во главниот град, соопшти полицијата. „На 11.05.2021 во 15.30 часот во СВР Скопје
Македонија

Во гостиварско тешко повреден градежен работник од Албанија

А1он
Државјанин на Република Албанија при изведување градежни работи во село Равен, гостиварско се здобил со тешки телесни повреди. Во известувањето на МВР се вели дека
Регион

Незадоволен работник го искршил, па го запалил камионот на шефот

А1он
Градежен работник од Хрватска, незадоволен од својот статус, прво ги искршил стаклата, а потоа и го запалил камионот на својот шеф, пренесе „Далматински портал“. Во