povreda

Македонија

Во гостиварско тешко повреден градежен работник од Албанија

А1он
Државјанин на Република Албанија при изведување градежни работи во село Равен, гостиварско се здобил со тешки телесни повреди. Во известувањето на МВР се вели дека
Спорт

Дел Потро имаше успешна операција на коленото

А1он
Аргентинскиот тенисер Хуан Мартин Дел Потро беше подложен на операција на коленото. Хируршката интервенција беше успешна. Според „Ројтерс“, за време на операцијата, беше отстранет фрагмент
Спорт

Тричковски се повреди, неизвесен за претстојните натпревари со Лихтенштајн и Ерменија

Иван Тричковски се здоби со повреда за време на вчерашниот дуел меѓу неговиот АЕК Ларнака и Ермис од кипарското првенство. Тој има истегнување на адукторот,