Повредено 25-годишно момче во фабрика во Виница

Од:

Дваесет и петгодишно момче е повредено вчера на работно место во фабрика во Виница.

Несреќата се случила кога неговиот колега Р.С. (45) управивајќи вилушкар, со палета го удрил 25-годишниот Ј.Х, кој е пренесен во Општата болница во Кочани.

Случајот е пријавен вчера во 18:10 часот во полициската станица во Виница.

Увид на местото на насреќата извршила екипа од полициската станица Виница и трудов инспектор. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Виница: Ја претепал, силувал и снимал 20 – годишната вереница

А1он

На улица во Виница се истепале три жени

Банда од Виница крадела по куќи и мачела животни

Приведен разбојник на автобуска станица во Виница

Објавен конкурсот за карикатура на Фестивалот за хумор и сатира „Ин Виница веритас“

А1он

Почнува изградбата на затворен пазар во Виница

Ана Ололовска