Се повреди работник во фабрика во Пробиштип

Од:

На 25.05.2019 година околу 00.40 часот во Полициската станица Пробиштип било пријавено дека во Јавната здравствена установа Пробиштип бил донесен 23 годишен маж од Пробиштип кој, според пријавеното, се здобил со повреди при работа во фабрика во Пробиштип.

Тој бил префрлен во Клиничката болница Штип, каде му била укажана лекарска помош. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Се урна мост во историска тврдина во Канада, паднаа 16 деца, три се тешко повредени

Падна во провалија кај Будва, спасувачите најдоа уште едно возило и скелет

Зад волан почина возач на ГСП, во несреќата има повредени патници

Горан Наумовски

Истрага за сообраќајката во Прилеп, едно лице консумирало алкохол

(ВИДЕО) Загинаа тројца работници по уривање на скеле во Северна Каролина

Камион удри во автобуска постојка каде ученици чекале превоз, најмалку 10 лица загинаа