grad skopje

Македонија

(ВИДЕО) Кузеска: ВМРО ДПМНЕ и Данела без идеја и став, за Скопје нудат веќе реализирани проекти на Шилегов

А1он
„ВМРО ДПМНЕ и Христијан Мицкоски уште еднаш покажаа дека немаат ниту идеја, ниту став, ниту пак своја програма. Мицкоски зборува за враќање на парите кон
Македонија

(ВИДЕО) Шилегов: Скопје е создаден и одржуван во живот благодарение на својот еснаф, луѓе кои отсекогаш твореле и тргувале во Старата чаршија

А1он
Градоначалникот Шилегов ја посети Старата скопска чаршија, каде одржа неколку средби со занаетчиите кои работат во овој дел на градот. „Уште во 2018-та година, заедно
Македонија

Шилегов: Институциите да го расчистат случајот со извидничкиот камп

А1он
Градот Скопје секоја година финансира илјадници различни програми. Не можеме ние да ги предвидуваме сите дејствија кои што ќе ги прави корисник. Ова што е
Македонија

Град Скопје: ВМРО-ДПМНЕ нема никаква почит кон загрозените деца и родители и овој немил настан го злоупотребува за дневен политички профит

А1он
Град Скопје обезбедува финансиска поддршка на многу манифестации и проекти од областа на образованието, социјалата, културата, спортот, но на никој начин не е вклучен во
Македонија

СДСМ: Визијата за развој на Скопје и чувството за вистински приоритети на Шилегов резултираа со изградба на мост на АСНОМ

А1он
„Градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов во својот четиригодишен мандат континуирано и неуморно покажува вистинска грижа за скопјани преку реализација на инфраструктурни проекти кои го
Македонија

(ВИДЕО) Шилегов: Интензивно се гради „Борис Трајковски“ до Драчево, сите скопски населби се подеднакво важни

А1он
– Вршиме увид во интензивните градежни активности за проширување на бул. Борис Трајковски на потегот од Пинтија до мостот на Маркова река пред Драчево. Со
Македонија

(ВИДЕО) Шилегов: Преку мостот на АСНОМ за 70% се крати времето за патување од Ново Лисиче до Мавровка

А1он
Мостот на бул. АСНОМ по реализацијата на завршните градежни работи за помалку од 30-тина дена ќе биде ставен на располагање на скопјани, а особено жителите
Македонија

(ВИДЕО) Шилегов: Во центарот на Скопје ја градиме најголемата пешачка зона во Европа

А1он
Градоначалникот Шилегов презентираше дел од инфраструктурните проекти за наредните 4 години што ќе бидат од суштинско значење за целосно решавање на проблемот со метежот во
Македонија

Одбележани 72 години од завршувањето на Граѓанската војна во Грција

А1он
Во паркот „Жена борец“, пред Споменикот на децата бегалци во Скопје, денеска беа одбележани 72 години од завршувањето на Граѓанската војна во Грција. Во организација
Македонија

(ВИДЕО) Шилегов: Запрепастен сум од евтините ветувања и популизмот за целосно бесплатен јавен транспорт

А1он
Ако градот земе буџетски да го финансира целокупниот јавен превоз, тогаш со што ќе се финансираат останатите активности на градот? Одговарајќи на новинарско прашање што