glas za makedonija

Македонија

Глас за Македонија: Во услови кога големиот криминал наоѓа патишта да се прости, државата и извршителите заработуваат огромни суми на грбот на најранливите

А1он
Глас за Македонија дава целосна поддршка на барањата на здружението „Стоп за извршители“ како и на независните гранкови синдикати кои застануваат во одбрана на правата
Македонија

Глас за Македонија: Барањата на приватните стоматолози специјалисти, итно да се уважат

А1он
„Како партија даваме целосна поддршка на аргументираните барања на приватните стоматолози специјалисти. Оваа многу важна гранка од медицината е целосно запоставена кај нас. Една ваква
Македонија

Глас за Македонија: Преодна, а не Пржинска влада треба да ги организира предвремените избори

А1он
„После хаваријата која се случи со недобивањето на датум за отпочнување на преговори со ЕУ, а по потпишувањето на срамните договори, Глас за Македонија се
Македонија

Глас за Македонија: Албанската заедница има поважни проблеми од двојазичните табли

А1он
„По укажувањата на Венецијанската комисија, што одговараат на голем број наши стручни укажувања, последниот Закон за употреба на јазиците мора да се повлече. Албанците во
Македонија

Вонпарламентарни партии со неколку барања за Изборниот законик

А1он
Осум вонпарламентарни партии – Глас за Македонија, Единствена Македонија, Левица, МААК, Подем, Работничка земјоделска партија, ТМРО и ФРОДЕМ изнесуваат шест барања во врска со Изборниот
Македонија

Грчева: Каде во светот се слави губење на државноста?

А1он
„Како политичка партија, изразуваме длабока горчина на годишнината од денот кога пред скоро три децении, во огромен број народот се определи за самостојна и суверена
Македонија

Грчева : Сведоци сме на евтино комедијантство, оставка од владата веднаш

А1он
Партијата Глас за Македонија, во ек на актуелен мега корупциски скандал кој ги зафати сите три власти: извршната, судската и законодавната, бара оставка и заминување
Македонија

Грчева до министерот Спасовски: Тргнете ги рацете од Агенцијата за национална безбедност

А1он
„Македонската јавност во последниот период е изложена на јавни настапи на Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски во кои истиот дава изјави за новата безбедносна
Македонија

Глас за Македонија бара од Заев веднаш да назначи министер за финансии со врвни квалификации

А1он
ГЛАС за Македонија бара од Заев веднаш да назначи Министер за финансии со врвни квалификации. Ако го нема меѓу неговите партиски војници или блиски другарчиња,
Македонија

Грчева: Една изборна единица и промена на начинот на финансирање на партиите

А1он
Во пресрет на отворањето на Изборниот законик во Собранието, „Глас за Македонија“ бара и инсистира на две работи, вели во соопштение претседателката на оваа партија,