galovej

Македонија

Заев на средба со британската амбасадорка Галовеј: Државата покажа подготвеност за справување со коронавирусот и заштитата на здравјето на граѓаните

А1он
Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска оствари видео средба со амбасадорката на Британија во Република Северна Македонија, Рејчел Галовеј. На средбата беше дискутирано за глобалната
Економија

Бектеши-Галовеј: Поддршката на бизнисот за зачувување на работните места клучна за справување со корона кризата

А1он
Министерот за економија Крешник Бектеши денеска оствари видео-состанок со амбасадорката на Обединетото Кралство, Рејчел Галовеј на кој тема беа мерките кои што ги превзема Владата
Македонија

Галовеј: Преспанскиот договор е историски и процесот треба да биде завршен

А1он
Пратениците сега имаат голема одговорност да покажат вистински дијалог и да се придржуваат на демократските стандарди а со тоа да бидат позитивен пример за целото
Економија

Бектеши – Галовеј: Влезот на Република Македонија во НАТО ќе значи посилен импулс за бизнисот

А1он
Министерот за економија Крешник Бектеши денеска оствари средба со Амбасадорката на Обединетото Кралство, Рејчел Галовеј. Посакувајќи ѝ успешна работа во Македонија, министерот Бектеши се осврна
Македонија

Ахмети на средба со британската амбасадорка: Ќе се зголеми бројот на пратеници кои ќе го поддржат патот кон Брисел

А1он
Претседателот на ДУИ, Али Ахмети, денеска одржа средба со британската амбасадорка Рејчел Галовеј. Како што информираат од ДУИ, на средбата Ахмети го истакнал позитивниот развој