fudbal anglija

Спорт

Крвав дерби за Фердинанд, заврши со пукната аркада

А1он
При прославата на победничкиот гол на Јунајтед, дефанзивецот Рио Фердинанд беше погоден од страна на навивачите на Сити со паричка од 2 пени. Фердинад раскрвавен